SosyalistForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SosyalistForum

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

AKP NE KADAR PARA KAYBETTİ?

YazarMesaj
bercheste
Moderator
Moderator
bercheste

Başarı Puanı :
AKP NE KADAR PARA KAYBETTİ? Left_bar_bleue999 / 100999 / 100AKP NE KADAR PARA KAYBETTİ? Right_bar_bleue

Rep :
AKP NE KADAR PARA KAYBETTİ? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100AKP NE KADAR PARA KAYBETTİ? Right_bar_bleue

AKP NE KADAR PARA KAYBETTİ? Empty
MesajKonu: AKP NE KADAR PARA KAYBETTİ?   AKP NE KADAR PARA KAYBETTİ? Icon_minitimePerş. Tem. 31, 2008 12:20 am

AKP ne kadar hazine yardımı kaybetti?
Bu yıl Hazine'den 46.6 milyon YTL yardım alan AKP'ye, Anayasa Mahkemesi'nin kararına göre 2009 yılında bu yardımın yarısı ödenecek. Hazine yardımı her yıl enflasyon oranında artıyor. Artmayacağı varsayılırsa Hazine, AKP'ye önümüzdeki yıl 23.3 milyon YTL yardım yapacak.

Bu yıl için Hazine, 22 Temmuz'da yüzde 46,5 oy alan AKP'ye 46,6 milyon YTL, yüzde 20,88 oy alan CHP'ye 21 milyon YTL, yüzde 14,2 oy alan MHP'ye 14,3 milyon YTL yardım kararı almıştı.

AKP'nin 22 Temmuz milletvekili genel seçimleri için 22.5 milyon YTL para harcadığı ortaya çıktı. 2007 yılı içinde teşkilatlara da 38 milyon YTL'nin üzerinde yardımda bulunduğu hesaplara yansıdı.

2006 yılında AKP'nin toplam 52 milyon 139 bin YTL gideri olurken 44 milyon 612 bin YTL geliri oldu. 2006 yılı içinde Hazine tarafından AKP'ye 40 milyon 73 bin YTL yardım yapılırken, partinin yıl sonu itibariyle giderleri gelirinden 7 milyon 527 bin fazla verdi.

22 Temmuz 2007 genel seçimlerde oyunu 13 puan arttıran AKP'nin Hazine'den aldığı yardım miktarı ise azaldı. Bunun nedeni, MHP'nin barajı aşması. Oyu artmasına rağmen AKP'nin alacağı Hazine yardımı, toplam yardım miktarı 3 partiye bölündüğü için azaldı.

AKP'NİN 2008 YILI KONSOLİDE BÜTÇESİ ŞÖYLEYDİ

Genel Merkez geliri: 57 milyon 264 bin YTL.

Devlet yardımı: 46 milyon 634 bin YTL.

Teşkilatlara ödenecek miktar: 13 milyon 990 bin YTL.

Satış, etkinlik, malvarlığı geliri (faiz dahil) ile bağış ve yardımlar: 10 milyon 630 bin YTL.

Giderler: 36 milyon 459 bin YTL.

Konsolide bütçe (Teşkilatlarla birleştirildiğinde): 93 milyon 967 bin YTL

AKP NE KADAR PARA KAYBETTİ?
1 sayfadaki 1 sayfası